Půjčka bez papírů - i bez formalit lze získat úvěr

Při žádosti o půjčku je asi nejméně příjemné zdlouhavé papírování - vyplňování žádosti, dokladování příjmů. V případě půjčky se zástavou nebo ručitelem je to ještě složitější. Kdo z žadatelů o úvěr by proto nesnil o půjčce bez papírů - prostě si jenom požádat o peníze a pak půjčku řádně splatit?


Jednoduché úvěry, které si nepotrpí na mnoho formalit, již nějakou dobu na finančním trhu existují - poskytují je nebankovní společnosti a vedle minima nutných kroků se vyznačují zejména rychlostí a vysokou dostupností. Mnohdy není potřeba dokládat příjem a některé finanční firmy ani neprověřují registry dlužníků. Je ale nutno podotknout, že tyto výhody jsou vyváženy vysokým úrokem, RPSN a obecně většími riziky, než je tomu u bankovních úvěrů.

SMS půjčky "ihned"

Snad nejmarkantněji jsou vlastnosti půjček bez papírování viditelné na tzv. SMS půjčkách - jedná se o malé úvěry v řádu několika tisíc Kč. Poté, co klient úspěšně splatí první půjčku, může si kdykoliv požádat o další peníze prostřednictvím SMS zprávy. Není asi potřeba připomínat, že tyto výhody jsou vyváženy poměrně vysokou výslednou cenou za půjčený obnos.

Půjčka bez papírování od České spořitelny

I banky se snaží svým klientům vycházet vstříc a u některých úvěrů vyžadují minimum nebo prakticky žádné formality. Příkladem budiž Půjčka bez papírování od České spořitelny. Pokud má žadatel účet u České spořitelny, ČSOB, Poštovní spořitelny, MONETA Money Bank, Komerční banky, Raiffeisenbank anebo Equa bank, a na tento účet mu chodí pravidelná mzda, může si požádat o půjčku 20 000 - 400 000 Kč s dobou splatnosti 6 - 108 měsíců. A vše může vyřídit elektronicky - online - z pohodlí svého domova. (více viz www.pujckabezpapiru.cz/nel/)