Konsolidace půjček

Máte několik půjček a už je nezvládáte splácet? Jste v tíživé situaci a bojíte se osobního bankrotu nebo exekuce? Myslíte si, že není žádné rozumné řešení? Možná ale přece jen je. Téměř každá banka a také mnoho nebankovních společností nabízí konsolidace úvěrů.

28. září 2015

O co se jedná? Jednoduše řečeno o sloučení všech vašich momentálních půjček do jedné. Splácíte měsíčně pouze jednu splátku a získáte co nejvýhodnější úrok. Zbavíte se navíc poplatků za půjčky od několika společností. Můžete tak více či méně ulevit rodinnému rozpočtu a dostat se z největších potíží.


Bankovní konsolidace

U banky většinou pochodíte tehdy, jste-li dostatečně bonitní a můžete doložit své příjmy. Většinou se obejdete bez zástavy a ručitele, úvěry lze konsolidovat až do výše okolo 600 000 Kč. Bankovní úvěry mají výhodný úrok i RPSN. Splatnost lze značně prodloužit, třeba na několik let, a snížit měsíční splátky na minimum.

Nebankovní konsolidace

Produkty nebankovních společností jsou tu pro ty, kteří mají záznam v registru dlužníků nebo nemohou doložit své příjmy. Pokud tedy nedosáhnete na konsolidaci bankovní, není všem dnům konec. Většinou se ale neobejdete bez ručitele nebo zástavy nemovitosti. Jestliže nějakou nemovitost vlastníte a můžete ji nabídnout jako zástavu, můžete tak získat poměrně levnou nebankovní konsolidaci.

Několik rad na závěr

Vždy důkladně prostudujte smlouvu o konsolidaci, kterou podepisujete. Přečtěte si i všeobecné podmínky, které by měly být k dispozici spolu se smlouvou i na internetových stránkách. Vybírejte pouze společnosti prověřené, abyste se nedostali do ještě větších problémů. Nejdříve zamiřte do banky, a teprve, až zde nepochodíte, zkuste nějakou nebankovní společnost.