Půjčky bez doložení příjmů

V situaci, kdy nutně potřebujete půjčit peníze, ale nemůžete či nechcete doložit věřiteli svůj příjem, vám pomůže půjčka bez doložení příjmů. Hodí se především pro nezaměstnané, matky na mateřské dovolené, studenty a důchodce, využít je ale může kdokoliv.

14. října 2015

Nebankovní úvěry

Jestliže nemůžete doložit výši příjmů, na bankovní půjčku budete muset zapomenout. Obrátit se ale můžete na nebankovní společnosti nebo soukromé osoby. Jedná se především o půjčky malé, ale získat můžete i statisícové částky, u těch je ovšem nutno ručit, nejčastěji nemovitostí.


Rychlé půjčky prostřednictvím SMS

„Půjčky před výplatou“, jak jsou často SMS půjčky nazývány, vám umožní získat rychle na váš účet pár stokorun nebo tisícikorun. Jde o mikroúvěry nebankovních společností, většinou do výše 5 000 Kč a se splatností do 1 měsíce. Mají parametry nastavené tak, aby překonaly překlenout období finanční tísně před výplatou, nebo pomohly pokrýt nečekané výdaje. Klíčová je u nich rychlost a dostupnost. U většiny z nich není požadováno dokládání příjmu, ani se nenahlíží do registrů dlužníků.

Americké hypotéky se zástavou nemovitosti

Populární formou, jak si rychle půjčit i vyšší částku peněz, jsou „americké hypotéky“, tedy nebankovní úvěry se zástavou nemovitého majetku. Jsou v nabídce mnoha společností. Výhodou je možnost půjčit si statisíce až miliony korun, delší doba splatnosti a relativně nízký úrok. Vždy ale musíte mít na paměti, že při potížích se splácením snadno o byt, dům nebo pozemek přijdete.

Opatrnosti není nazbyt

U těchto nebankovních půjček je třeba být ještě více opatrní, než obvykle. Důkladně si prostudujte podmínky a smlouvu, zjistěte, co se stane, pokud nebudete schopni splácet, jaká je celková cena půjčky. Využijte raději pouze prověřené společnosti.


Náš tip:
Máte neustále hluboko do kapsy? Není načase zkusit si v zaměstnání říct o zvýšení mzdy? Nechoďte však na jednání o platu nepřipraveni. Sepište si své úspěchy, kterých jste za poslední dobu dosáhli. Nevyhrožujte, že odejdete z firmy. Raději se místo toho rozumně s nadřízeným pobavte, zdali by pro vás neměl jinou pozici, kde by Vám mohl nabídnout více peněz.